Kontakta oss!

The Non-Violence Project Sweden

Besöksadressen: Epicenter- Mäster Samuelsgatan 36

111 57 Stockholm
Sweden

Maila oss: sweden@nonviolence.com

eller så når du oss direkt på:

Sverigechef, Zena Fialdini, zena@nonviolence.com, tel: 0722 16 36 35

screen-shot-2016-10-07-at-4-27-55-pm-version-2

Skolchef, Therese Flod, therese.flod@nonviolence.com, tel: 0727 14 41 44

unnamed

Sociala medier, Hanna Järvinen, hanna.jarvinen@nonviolence.com

Screen Shot 2016-06-15 at 4.33.27 PM

Skicka mail till oss

HUVUDKONTOR SCHWEIZ

NON-VIOLENCE PROJECT FOUNDATION
Grundare, Jan Hellman: jan@nonviolence.com
Grundare, Rolf Skjöldebrand: rolf@nonviolence.com
Head of Education, Ivana Busljeta: ivana@nonviolence.com

Email: info@nonviolence.com
Hemsida: www.nonviolence.com

Telefonnummer: +41 79 310 79 90

Kontorsadress:
Rue de Medran 29
1936 Verbier
Switzerland

BRASILIEN

Country Manager, Markus Schruf: markus@nonviolence.com
Project Coordinator, Henrique Siwek: henrique@nonviolence.com

COLOMBIA

Contact Person, Ivana Busljeta: ivana@nonviolence.com

DANMARK

Country Manager, Sofia Deria, sofia@nonviolence.com

GREKLAND

Country Manager, Theodore Babaroutsis: theo@nonviolence.com

KINA

Contact person: Bjorn Bertoft: bertoft@nonviolence.com

LIBERIA

Country Manager: Dexter Tolbert, tolbertdexter@gmail.com

MEXICO

Country Manager, Mauricio Bermudez: mauricio@nonviolence.com 

RYSSLAND

Country Manager, Julia Berno: julia@nonviolence.com

SIERRA LEONE

Country Director, Freetown: Moses Massa: mosesmsl@yahoo.com

STORBRITANNIEN

Country Manager, Clem Leech: clem@nonviolence.com 

SWEDEN

Regional Director Scandinavia, Country Manager Sweden: Therese Engström, therese@nonviolence.com

SYDAFRIKA

Contact Person Johannesburg: Jan Hellman, jan@nonviolence.com

TANZANIA

Contact Person Dodoma: Jan Hellman, jan@nonviolence.com

THAILAND

Contact Person: Janjarang Kijtikhun, janjarang@nonviolence.com

UGANDA

Country Manager, Eddy Balina: eddy@nonviolence.com 

USA

Chief Execuitve Officer, Julio Avael: julio.avael@nvp-usa.org

Prisons For Peace Coordinators

Solidad State Prison, Salinas, CA: Elizabeth Mcollum: elizabeth.jangel@gmail.com

University For Peace Coordinators

St Andrews: Sean Auyash: sa54@st-andrews.ac.uk
The New School, New York: Katarina Spasic: spask271@newschool.edu